A Voiz és a hangoskönyvek bűvöletében

 Sziasztok! :)

   A Könyvhét óta a Voiz és a hangoskönyvek bűvöletében élek, hiszen sikerült akkor szert tennem egy 44 napos könyvheti próbaidőszakra. Mondanom sem kell, hogy állandó Voiz hallgató leszek, mert új hobbim, a hímzés mellett tökéletes kikapcsolódás a hangoskönyv hallgatás.
   Ráadásul hangoskönyvként olyan történeteket is meghallgatok, amiket igazából sosem olvastam volna el, mert úgy vagyok vele: meghallgatni ráérek.

   Ebben a bejegyzésemben az eddig meghallgatott könyvekről hozok véleményeket:

1. Agatha Christie - Nyáresti ​borzongások
   Jó kis nyári/nyáron játszódó AC válogatás volt ez, amit másodiknak töltöttem le a 44 napos, ingyenes Voiz próba alkalmazásba.
   Esténként, lefekvés előtt és a vonaton hallgattam.
   Csankó Zoltán előadása nagyon jó, ismertem már a stílusát a hasonló nyári tematikát követő Gyilkosság a Paradicsomban hangoskönyvből.
   Ezeket a novellákat már milliószor olvastam, de olyanok, mint a Mozi Klubon és az Epic Drama csatornákon futó, végtelenségig ismételt Poirot, illetve Miss Marple sorozatok.
   Sosem tudom megunni őket. :)


2. Colleen Hoover - A szív csontjai 
   Ez most egy teljesen spontán olvasás/hallgatás volt és két dologban egészen biztos vagyok: 
   1. Magamtól sosem olvastam volna el ezt a könyvet, nem vettem volna le a polcról. 
   2. Ha nem hangoskönyv lett volna, valahol az ötödik fejezet környékén végleg abbahagyom és befejezetlennek jelölöm.
   Ezért is örülök annyira most, mert hála a Voiz alkalmazásnak és hála ennek az ajándéknak, megismerhettem egy nagyszerű történetet.
   CoHo-val nagyon vegyesek az élményeim. Némelyik könyvét imádtam, némelyiket kevésbé, de sosem vontam kétségbe, hogy jól ír, tehetséges és a szavai hatnak rám.
   Ez a regény egy fájóan drámai történet volt, az első szerelem minden bájáról és fájdalmáról, de közben mégis annyi minden másról is szólt.
   A gyászról, az újrakezdésről, az esélyekről, egy lányról, aki mindig bátor volt és egy fiúról, aki sokat hibázott. No meg a család, a barátok, sőt még az állatok szeretetének fontosságáról is szólt.
   Az ötödik fejezetig csak hallgattam, miközben hímeztem és úgy voltam vele: Hm, jó. Nem rossz, egynek elmegy, de semmi több.
   Aztán valahogy hatni kezdett rám. Szép-lassan bekúszott a bőröm alá.
   Beyah pesszimizmusa eleinte annyira idegesített, mert hát én is ilyen vagyok és tudom jól, hogy ennek nem sok értelme van. Aztán ők ketten találkoztak, változtak, fejlődtek és annyira jó volt ezt „olvasni."
   Nekem a vége is tetszett, reményt adott és megmosolyogtatott.
   Hitet adott leginkább, meg mást is.
   Nagyon szép történet volt és én jó szívvel ajánlom.
   A két főszereplővel együtt tört össze a szívem, de gyógyult is meg. *_*
   Minden szempontból szuper élmény volt, szóval biztos, hogy vissza kell térnem a CoHo könyvekhez.
   Ui: Ki kell emelnem Staub Viktória felolvasását is, mert rengeteget hozzátett az élményhez. Jó lenne ha több könyvet ő olvasna fel.


3. Dot Hutchison - Pillangók ​kertje
   Egy újabb olyan könyv, amit sosem vettem volna le a polcról és biztosan nem is fogom folytatni a sorozatot, csak akkor, ha az is lesz majd hangoskönyvben!
   Örülök, hogy„elolvastam", de borzasztóan felzaklatott, ráadásul fel is bosszantott!
   Egyszerűen nem értem és nem fogom fel, hogy 20+ néhány lány, hogyan nem fogott össze még jobban és ölték meg ezt a két-három elmebeteget?! Nem értem, sajnálom, és nem is láttam benne pontosan ezért kellő rációt.
   Volt konyha, volt késük, mondta a mesélő! Jóval többen voltak, mint ez a kezdetben kettő, majd három elmebeteg! és nem voltak képesek arra, hogy kicsinálják őket? NEM! NEM! NEM!
   És a végén…Sophia kiszabadult anno és nem szólt senkinek! sem, hogy mi a fene folyik ezen a helyen? Nem jelezte a rendőrségen?
   Jó, voltak indokaik, hogy miért nem lázadtak és öltek, meg a nő a végén miért nem szólt, de számomra ezek mondvacsinált indokok voltak és a valóságban remélem!, hogy nem így történne…persze ne is történjen! Jaj, értitek.
   SPOILER Szóval, leginkább felháborodtam ezen a regényen, no meg sokat öklendeztem és már komolyan a legrosszabbra gondoltam és azt hittem kiderül Inara ennek a roh@dt Kertésznek a lánya, csak nem vesznek tudomást a dologról, az elmeroggyant fiai meg a saját testvérüket erőszakolják meg… Már ez is megfordult a fejemben. SPOILER VÉGE
   Beteg egy történet volt! Nyomasztó, sokkoló, ahhhh. Soha többé!
   Bányai Miklós előadása tetszett, már amennyire egy ilyen sztori elnyerheti az ember tetszését. Amikor a Kertészt vagy Avery-t olvasta, a hanglejtésétől a hideg futkosott a hátamon.
   Nem egy jó élmény volt, de ismétlem: ha egyszer lesz belőle hangoskönyvként folytatás, akkor megfontolom, hogy folytassam.


4. T. Kingfisher - Csalán ​és csont
   Egy újabb hangoskönyv, habár ezzel a kötettel már szemeztem egy ideje, egyszer a könyvesboltban is meg akartam venni, viszont örülök, hogy végül nem tettem.
   Még hangoskönyvként is abba akartam hagyni, annyira nem kötött le.
   Az elejét főleg untam, az utat, hogy miként jutottunk el a sárbanyáig, utána persze beindult és kicsit jobban is tetszett, de addig igazi kínszenvedés volt.
   Egyedül Csontkutya és a démontyúk nevettetek meg, ők nagyon jópofák és aranyosak voltak, de szegénykék nem tudták elvinni a hátukon a sztorit.
   A világfelépítés egyébként tetszett, azt érdekesnek találtam, de ennyi.
   A szereplőket sem igazán tudtam megkedvelni.
   A szerzővel igen hullámzó a viszonyom. Tudom, hogy sokan szeretik a stílusát, de nekem nem mindig jön át. Ezt most egy gyengébb fantasynek éreztem tőle.
   Molnár Ilona narrációja nagyon tetszett. A különböző szereplőknél elváltosztatta a hangját, sokat játszott a hansúlyokkal is. Teljesen átjött, hogy tapasztalt szinkronszínész. :)


5. Laurie Gilmore - A ​Strawberry Patch palacsintázó
   Igazából hangoskönyvként hallgattam, de rájöttem, hogy ha úgy jelölöm be, akkor nem számolja az oldalakat, szóval most már ha hangoskönyvet fogok hallgatni, akkor is tényleges könyvként jelölöm. Tudom csalás, de nem érdekel. :)
   Ez a kötet egyébként fizikai példányban is megvan nekem és tavaly eldöntöttem, hogy addig nem olvasom a negyedik részt, amíg a harmadik meg nem jelenik.
   Remélem meg fog majd jelenni, mert jó lenne azt is olvasni, meg persze a folytatásokat is.
   Végül mégis elővettem ezt a részt és nem is csalódtam benne, nagyon tetszett.
   Kis könnyed, egyszerű, de nagyszerű történet, semmi extra csavar, csak sok romantika, sok erotika és szuper hangulat.
   Tatár Bianka felolvasása eleinte nem igazán tetszett. Olyan nehézkesnek éreztem, ám aztán megbarátkoztam vele.
   Egyébként is szeretem a grumpy-sunshine trope-ot, szóval jó volt ez is. Mindkét főszereplőt kedveltem és ez a tiltott dolog még jobban emelt a sztori színvonalán.
   Kedvet is kaptam, hogy mostanában több romantikus könyvet olvassak.
   Nem hibátlan történet, de én szeretem néha az ilyen kis limonádé sztorikat. Az eddigi három kötetből talán ez tetszett a legjobban.


Jelenleg is folyamatban:

Megjegyzések