Könyvkritika: Margaret Rogerson - Könyvek varázslata és Margaret Rogerson - A Thorn-udvarház rejtélye

Sziasztok! :)

   Mostanában olvastam Margaret Rogerson: Könyvek varázsalata című sorozatát, így most erről írtam a blogomon:
Margaret Rogerson
Könyvek varázslata  (Sorcery ​of Thorns)
Könyvek varázslata - 1. kötet
Magyar kiadás éve: 2024

Fülszöveg:
A ​mágia az emberek és a démonok közötti alku eredménye.
Az árva Elisabeth egy könyvtárban nevelkedett, gótikus boltívek, mágikus grimoárok, varázskönyvek között, amelyek suttognak, énekelnek, hörögnek vagy sikoltoznak a polcokon. A legerőszakosabb példányokat vasláncok rögzítik, a drámai jeleneteket kedvelő kötetek olykor groteszk tinta- és bőrszörnyekké változnak, a manipulatívak pedig kísértések suttogó szavaival hálózzák be a gyenge embereket.
Ebben a veszélyes és baljós világban Elisabeth felügyelő szeretne lenni, mert leghőbb vágya, hogy a könyvtárat és a föld alatti páncélszekrényben őrzött nagy hatalmú könyveket védelmezhesse. A terveit felborítja egy gonosz erő színre lépése, amely arra készül, hogy felszabadítsa minden idők legveszélyesebb grimoárját, az emberiség pusztulását kockáztatva. A különleges lány barátok és támogatók nélkül marad. Gyanakodva tekint a segítségére siető varázslóra és szolgájára, hiszen a mágia eredendően gonosz, és azok, akik gyakorolják, gonosz tettek végrehajtására is képesek. Hamarosan megkérdőjelezi mindazt, amit tanítottak neki varázslókról, könyvtárakról, a mágia félelmetes és egyben lenyűgöző univerzumáról.
A szerelmi szálat sem nélkülöző, kalandos, romantikus fantasy főhősei a tizenhét éves Elizabeth és a tizennyolc éves, de máris nagy varázserővel bíró Nathaniel. A nagyon sajátságos varázsvilágot bemutató, igényes regény a high fantasy iránt rajongó minden korosztálynak izgalmas szórakozást nyújt.

   Vallomással tartozom: nem igazán szeretem a high fantasy könyveket.
   Kivétel persze akad, mind a Legendás latték világa vagy éppen ez a regény, a Könyvek varázslata.
   Küzdöttem vele, elismerem, mert egy féltégla a mérete és nagyon sokszor úgy éreztem, hogy a szerző túlírja a dolgokat, ezeket kicsit rövidebben is el lehetett volna mesélni.
   Lassan haladtam vele, nehezen rázódtam bele, de amikor végre megtörtént, akkor már nem volt megállás.
   Ez egy tipikusan könyvmoly sztori, könyvekről, könyvtárról és könyvtárosokról, amiktől sokszor félek, mert az ilyen kötetek felé óriási elvárásaim vannak. Lekopogom, szerencsére itt megtörtént a valódi varázslat és nagyon megszerettem ezt a világot, no meg a karaktereket.
   Elisabeth igazi belevaló főhősnő volt, bátor és egy sorscsapás, ahogy azt Nathaniel mondta sokszor. :) Sokat fejlődött a jelleme, ráadásul mindig-mindenben benne volt.
   Nathaniel már az első megjelenésével belopta magát a szívembe, mert olyan beszólásai voltak, hogy dőltem a nevetéstől.
   A kémia lehetett volna erősebb is, én például nem feltétlenül erőltettem volna a szerelmi szálat vagy kicsit húztam volna még a beteljesülést is.
   Silas igazi kiemelkedő szereplő, a legérdekesebb a három közül, hiszen ő egy démon, emberi érzésekkel és óriási hatalommal.
   A főgonosz kiléte kicsit hamar lepleződött le, tekintve az 508 oldalt, némi rejtélyt még elbírtam volna.
Szóval nem hibátlan kötet, de szerettem és azt hiszem ez a lényeg. 
   Nagyon várom a második részt, hiszen micsoda függővéggel fejeződött be…természetesen.
   Pár szó a borítóról:  A borító az eredeti kiadás magyarosított változata, amit a jól ismert illusztrátor, Charlie Bowater készített. 
   Elisabeth van a képen, őt láthatjuk azzal a bizonyos karddal a kezében.


Margaret Rogerson
A Thorn-udvarház rejtélye  (Mysteries of Thron Manor)
Könyvek varázslata - 1.5 kötet
Magyar kiadás éve: 2024

Fülszöveg:
A ​nagy sikerű Könyvek varázslatának folytatásában Elisabethnek, Nathanielnek és Silasnak időben fel kell oldania azt a mágikus kötést, ami a Thorn-udvarházban tartja őket.
Elisabeth Scrivenernek végre sikerül beleszoknia az új életébe Nathaniel Thorn varázsló oldalán. Most, hogy démontársuk, Silas is visszatért, a minden lében kanál újságírók ismét zaklatni kezdik őket, mert pletykákra éheznek a város legnagyobb hatalmú varázslójáról és a könyvtárosról, aki elrabolta a szívét. Mindeközben Thornék udvarházában egyre különösebb dolgok történnek, amikor Nathaniel és Elisabeth végre kezd közelebb kerülni egymáshoz…
Miután elveszítik a kapcsolatukat a külvilággal, Elisabethnek, Nathanielnek és Silasnak össze kell fogniuk, hogy minél gyorsabban megfejtsék a különös mágia titkát, mivel hamarosan az a feladat is rájuk hárul, hogy házigazdaként vendégül lássák a város népét a Téli Napforduló Bálján.
Miután egyértelművé válik, hogy az udvarház – Nathaniel ősei mágiájának hatására – megkéri az engedelmesség árát, kettejüknek olyan mértékben kell összhangjukra támaszkodniuk, mint korábban soha.

   Nagyon vártam ezt a könyvet, de olvasás közben rá kellett jönnöm, hogy ez nem egy igazi folytatás, inkább csak valamiféle hosszúra nyúlt epilógus.
   Nem is volt ezzel baj, de azért kicsit túlzásnak éreztem, hogy sok helyen második részként aposztrofálták, ráadásul Molyon rákerült a kisregény címke is.
   Ez viszont nem kisregény, csak egy olyan epilógus, amit túlságosan is nagy betűkkel nyomtattak és így lett eladva 4990 Ft-ért...
   Szóval mindent összevetve, erősen túlzásnak éreztem, de azért örültem, hogy olvashattam. :)
   Jó volt visszatérni ebben a könyvekkel teli varázslatos világba és olvasni arról, hogy Silas visszatért.
   Elisabeth és Nathaniel itt már sokkal inkább tűntek igazi szerelmespárnak, mint az első részben. Jobban éreztem közöttük a kémiát.
   Kíváncsi vagyok, hogy lesz-e majd valaha folytatása, mert tudnám még olvasni, érdekelne a karakterek további sorsa. Gondolom idővel majd kiderül, de szuper lenne például az is, ha a kiadó hozná a szerző további műveit.
   Pár szó a borítóról:  A borító az eredeti kiadás magyarosított változata, amit a jól ismert illusztrátor, Charlie Bowater készített. 
   A képen Elisabeth és Nathaniel kettősét láthatjuk, rózsákkal és varázslattal körbevéve.

Megjegyzések