Könyvkritika: Sarwat Chadda - Az ördög csókja
Sarwat
Chadda
Az ördög
csókja (Devil's Kiss)
Az ördög
csókja duológia – 1. rész
Magyar
kiadás éve: 2011
Fülszöveg:
A rozsdás lánc megcsikordult, ahogy a fiú, őt figyelve előre-hátra hintázott. Talán nem ő az. Lehet, hogy csak egy hétköznapi gyerek. Talán nem kell megölnöm. Billi SanGreal Próbája. Az utolsó teszt a beavatása előtt. De nem erre számított. Nem arra, hogy egy kissrácot kell megölnie. Billi sorsa, hogy kövesse apját a Rendbe, és megóvja az embereket az Istentelenektől. A több ezer gonosz, megkínzott lélektől, amelyek az emberiséget tekintik prédájuknak. Billi tizenöt éves. Brutális harcból és halálos csatákból álló életre vágyik? Vagy kísértés fenyegeti, hogy rossz útra vigye?
Egy ideje már szemeztem ezzel a könyvvel, legfőképpen azért, mert kimondottan szeretem az angyalos történeteket, valamint az olyan sztorikat, amiben nagy hangsúlyt kap a Bibliából ismert angyali lázadás és bukás.
Minden nyáron szoktak lenni hatalmas akciók - a különböző kiadóknál - és én mindig igyekszem valami olyan könyvet vagy könyveket vásárolni, amiket egyébként az év többi részében nem biztos, hogy megvennék.
Próbálok nyitni új dolgok felé, hogy kicsit kilépjek a komfortzónámból vagy éppen, kicsit változtassak az olvasási stílusomon.
Emlékszem, hogy tavaly ilyenkor egy csomó Meg Cabot könyvet vásároltam - Az Elhagyatva trilógiát és az Olthatatlan vágy duológiát - még most, erre a templomos lovagokat középpontba helyező sorozatra esett a választásom.
A magyar kiadás borítója |
A történet egy Billi SanGreal nevű lányról szól, akinek már a vezetékneve is árulkodó, hiszen a Dan Brown féle Da Vinci-kód óda tudjuk, hogy a beszédes SanGreal kifejezés fontos kapcsolatban áll a Szent Grállal, a templomos lovagokkal, Istennel és egy csomó vallási dologgal.
Billi egy igazi, fiatal harcos, akinek az a sorsa, hogy belépjen a még ma is működő és harcoló templomosok közé.
A Sarwat Chadda féle templomosok itt azok, akik még életben vannak és igyekeznek megvédeni világunkat a Gonosztól.
Vannak itt vámpírok, vérfarkasok, démonok, szellemek, bukott angyalok és persze maga az Ördög, aki igyekszik mindenkit megkísérteni és rossz útra terelni.
Ám ebben a történetben mégsem Lucifer a fő ellenség, hanem egy számomra igencsak meglepő bibliai személy, akinek természetesen nem árulom el a kilétét, mert az hatalmas spoiler lenne.
Maradjunk annyiban, hogy hittan órán, valamint más történeteket olvasva is, eddig csupa jót hallottam erről a karakterről és nem gondoltam volna, hogy ő lesz itt a legkegyetlenebb, legmeglepőbb szereplő. Szerintem már csak ezért is érdemes elolvasni és esélyt adni ennek a kötetnek.
Lucifer bukása és kiűzetése |
Ami nem tetszett, az legfőképpen az erőltetett szerelmi szál és a szerelmi háromszög, ami nem igazán lett kidolgozva, ráadásul egyáltalán nem éreztem a kémiát a szereplők között.
Maradjunk annyiban, hogy sokkal jobban tudtam volna értékelni, hogy ha senki sem lesz hirtelen szerelmes, mert úgy jobban átjött volna ez az egész ,,Harc mindhalálig" érzés.
Egyébként, miközben olvastam, pont az jutott az eszembe, hogy milyen jó lenne már egy olyan történetet olvasni, ahol egyáltalán nincs szerelmi sokszög és a kapcsolatok teljesen mellékesek vagy egyáltalán nem is fektetnek rájuk nagy hangsúlyt. Túlságosan kevés mostanában az ilyen, ,,érzelemmentes" regény.
Higgyétek csak el nekem, hogy néha kell olyan sztori is, amiben egyáltalán nincs szerelem és inkább más dolgok, más történések kerülnek a középpontba.
Billi egyébként nagyon badass, kemény csaj volt, aki küzdött és nem adta fel, de mégsem találtam annyira szimpatikusnak, mert voltak dolgok, amiket igen furcsán reagált le. Viszont megértettem, hogy nem akarta ezt a könyörtelen, véres életét és igyekezett kikerülni ebből az örök körforgásból, amibe az apja kényszerítette bele.
Számomra leginkább az Orákulum, Kay, volt a szimpatikus, mert az ő karakterében láttam potenciált, voltak értelmes elképzelései, ráadásul nagyon erősnek bizonyult. Arról viszont megint nem tudok spoiler mentesen írni, hogy vele végül mi történt?! Maradjunk annyiban, hogy keserédes véggel zárult a története és ezzel együtt az egész könyv.
Mindent összevetve, vegyes érzéseim vannak a duológia első részével kapcsolatban, de mindenképpen el fogom olvasni a második, befejező részt, mert a mitológiai háttér, a templomos lovagok világa, az angyali hierarchia és a vallási utalások nagyon tetszettek.
Billi SanGreal |
Külön megemlíteném még a lappangó varázslatok, talizmánok jelentőségét, valamint a Salamon királyról szóló érdekes utalásokat is. Azokat egyszerűen imádtam. *_*
Szóval ezt a történetet leginkább azoknak ajánlom, akik szeretik a különleges, bukott angyalos sztorikat, de nem hívő és gyakorló keresztények, mert számukra sok olyan dolog lehet majd ebben a könyvben, ami megbotránkozásra adhat okot.
Pár szó a borítóról: A borító az egyik eredeti, külföldi kiadás változata és nagyon tetszik.
Jól néz ki ez a ködös, kietlen, erdős, temetői háttér, aminek középpontjában Billi és Lucifer Ezüst Kardja? áll, valamint a titokzatos, arctalan férfi, aki lehet akár Billi papája, de Kay vagy az általam oly sokat emlegetett főgonosz is.
Bukott angyal |
Megjegyzések
Megjegyzés küldése